Pro seniory

Nejlepší mobily pro seniory - recenze, přehled & Jak vybrat


Přinášíme příručku a srovnávací test o tom jaký nejlepší mobil pro seniory na trhu vybrat a na co se při výběru přístroje zaměřit.

Starší lidé a zvláště naši rodiče či prarodiče nemusí zcela rozumět novým technologiím a může být pro ně používání moderních přístrojů problematické. Proto je dobré při výběru elektronických přístrojů určených pro jejich použití vybírat dle určitých pravidel, které vám v našem přehledu ukážeme. Níže naleznete srovnávací test pěti nejlepších mobilů pro seniory.

Jak vybrat mobilní telefon pro seniora?

Vítěz přehledu

5 nejlepších mobilních telefonů pro seniory

Pořadí

Produkt

Hodnocení

Prodejce

Cena od

1​​​​. 

Evolveo EasyPhone XD - Mobil pro seniory

Hodnocení

Skvělý

Koupíte na

Prodejce EURONICS

 od 900 Kč

2. 

Mobil pro seniory Aligator A880 -  recenze a přehled mobilních telefonů

Hodnocení

Velmi dobrý

Koupíte na

Prodejce - KASA.cz

 od 1400 Kč

3. 

Mobilní telefon pro seniory Aligator V650 Senior

Hodnocení

Velmi dobrý

Koupíte na

Prodejce - KASA.cz

 od 1000 Kč

4. 

CPA HALO 11

Mobilní telefon pro seniory CPA HALO 11

Hodnocení

Velmi dobrý

Koupíte na

Prodejce - KASA.cz

 od 850 Kč

5. 

Evolveo EP 500 EasyPhone

Mobilní telefon pro seniory Evolveo EP 500 EasyPhone

Hodnocení

Velmi dobrý

Koupíte na

Koupíte na Alza

 od 800 Kč

Jak vybrat telefon pro seniory?

Moderní mobilní telefony v sobě ukrývají tolik funkcí a záludností, že si s nimi starší člověk jen tak neporadí. Začíná to chybějícími tlačítky a dotykovým displejem - naši rodiče byli zvyklí na klasický telefon se sluchátkem či tlačítkový telefon s kroucenou šňůrou. Takový displej na tomto telefonu by byl věcí nevídanou.

Velikost písma na současných telefonech je pro staršího člověka další překážkou. Naštěstí již některé mobilní telefony umí písmo na displeji zvětšovat a právě kategorie mobilních telefonů, které se vyrábějí skoro na míru starším lidem tyto překážky odstraňují.

Pojďme se podívat, které funkce a přednosti budeme u těchto telefonů požadovat.

1. Na co se zaměřit při výběru mobilního telefonu pro staršího člověka?

Zkuste se vžít do role seniora a telefon si vezměte do ruky - přístroj si možná nevybíráte pro sebe, proto je nejlepší vzít zájemce přímo do prodejny aby si zde nový telefon přímo vyzkoušel(a).

  • Velký a čitelný displej přístroje - jedna z nejdůležitějších vlastností při výběru
  • Telefon by měl vytáčet snadno předvolená telefonní čísla - jednoduché vytáčení uložených čísel a jednoduchá orientace při vyhledávání čísel.
  • Zasílání SMS zpráv, snadné psaní SMS zpráv.
  • Snadno přehledná a velká tlačítka, která se dobře mačkají.
  • Ideálně delší výdrž baterie.
  • Slušná konstrukce zamezí rozbití telefonu při prvním pádu na zem.
  • Tlačítko SOS

2. Displej, písmo, menu

Zvažte pečlivě čitelnost displeje a jednoduchost pohybu v menu telefonu. Displej telefonu by měl být dostatečně veliký a kontrastní při čtení i na přímém slunci. Stejně tak pohyb v adresáři kontaktů a přístup do psaní zpráv by měl být co do funkčnosti co nejjednodušší.

Hodiny a datum

Občas opomíjenou a zapomínanou potřebou je nejen pro seniora informace o aktuálním čase - tedy hodiny a datum. Hodiny by měli být nastavitelné na obrazovce displeje v režimu spánku. Čísla by měli být dostatečně veliká a snadno k přečtení. To samé platí o datumu a zobrazení jaký je den v týdnu.


3. Tlačítka a klávesnice

Pokud budete mít vybíraný telefon v ruce tak si poměřte si velikost tlačítek na telefonu -  starší člověk hůře vidí a je třeba, aby na telefonu mačkal ta správná tlačítka. Důležité není jen velikost tlačítek, ale také jejich materiál, rozestup mezi tlačítky či jejich barva. Je dobré zavřít oči a zkuste si orientaci na klávesnici telefonu se zavřenýma očima. Díky tomu získáte další představu o snadném ovládání tlačítkové klávesnice přístroje.


4. Cena

Mobilní telefony ve třídě pro seniory můžou být mimo jiné také zajímavou skupinou pro méně movité zákazníky, protože tyto přístroje díky chybějícím funkcím a operačním systémům dostupných v dražších přístrojích představují cenově atraktivní skupinu. Ceny nejlevnějších přístrojů začínají zhruba na 400 Kč a nejvíce přístrojů nalezneme v cenové skupině lehce pod 1000 Kč. Nejdražší telefony atakují hranici 2000 Kč a pomalu pak cena stoupá k telefonům s lepší výbavou, které již nemusí být pro seniory zcela vhodné.

Ale pozor, při výběru přístroje se rozhodně neřiďte jen dle ceny - tyto telefony mohou staršímu člověku zachránit také život.


5. Funkce, které asi nevyužijeme

Jednoznačně bychom se měli vyhnout telefonům s pouze dotykovým ovládáním, které jsou pro seniory většinou velice obtížně ovladatelné.

Fotoaparáty v mobilním telefonu také můžou být pro stašího člověka hůře využitelné, ale zvažte sami zda např. telefon pro vaši starší babičku by měl mít či nemít fotoaparát. Telefony, které již fotoaparát mají a nevyužijete tuto funkci mohou skoro zbytečně navyšovat celkovou cenu přístroje.

Dual SIM neboli dvě sim karty v jednom telefonu - vhodné v případě využití např dvou tarifů na volání.


6. Důležitá funkce telefonu - SOS tlačítko

Tlačítko SOS na telefonu

Praktickou funkcí pro seniory může být tlačítko SOS, které v případě potřeby umožňuje jednoduchým stisknutím zaslat SMS na zvolená telefonní čísla či vytočení rychlé lékařské pomoci. Některé z telefonů navíc umí odeslat i polohu GPS, kde se telefon nachází, což se může hodit pokud se osoba třeba někde ztratí.


Kompletní nabídka mobilů pro seniory

Poradíme vám, kde se mobilní telefony pro seniory prodávají v širší nabídce, která zahrnuje také vítězné přístroje a výrobce z našeho žebříčku. Uvedení prodejci jsou ověřené eshopy, které denně expedují stovky produktů a kde vám nákup můžeme bez problémů doporučit. Nákup v těchto obchodech považujeme za zcela bezpečný.

Mobily pro seniory v eshopu Alza

70+  telefonů pro seniory
ceny již 
od 400 Kč

Alza je tradiční prodejce elektroniky a má ve svém eshopu širokou nabídku mobilních telefonů vhodných i pro seniory za celkem slušné ceny. Pokud chcete sehnat produkty z našeho žebříčku pak tento obchod je dobrá volba.


Prodejce - KASA.cz

60+  telefonů pro seniory
ceny již 
od 500 Kč

KASA.cz je  prodejce nejen bílé elektroniky, ale i výrobků z dalších odvětví a nabízí ve svém sortimentu celou řadu mobilních telefonů, které jsou vhodné pro starší uživatele. V nabídce naleznete také produkty z našeho žebříčku.


Prodejce EURONICS

60+  telefonů pro seniory
ceny již 
od 500 Kč

EURONICS je  prodejce elektroniky s řadou kamenných poboček a nabízí ve svém sortimentu celou řadu mobilních telefonů, které jsou atraktivní pro skupinu starších uživatelů.

Pomohl vám náš přehled? 
Budeme rádi za vaše pozitivní hodnocení 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Sdílejte s ostatními 
Pomožte dalším uživatelům nalézt informace

Další oblíbené přehledy a recenze