ALIGATOR A880 Senior

Recenze a test ALIGATOR A880 Senior

Recenze mobilního telefonu Aligator A880

Mobilní telefon pro seniory

Hodnocení 

Velmi dobrý

Orientační cena od 1 400 Kč

Výhody

 • Skvělé SOS tlačítko, velká tlačítka a písmena, dual SIM
 • Nabíjecí stojánek, slušná výdrž

Nevýhody

 • Horší odemykání a zamykání
 • Obtížnější instalace SIM karty do telefonu
 • minus
  Chybí viditelnější upozornění na příchozí SMS či zmeškaný hovor

Mobilní telefon určený hlavně pro seniory, důchodce a vaše prarodiče

Aligator A880 Senior je jednoduchý mobilní telefon, který je určen hlavně pro starší uživatele. Zaujme vás jednoduchým designem, velkými, krásně čitelnými tlačítky s podsvícením. Telefon má k sobě připravený praktický nabíjecí stojánek, nezkušený uživatel díky tomu nemusí složitě zapojovat malý konektor nabíječky a jednoduše "posadí" telefon do nabíječky. Výhodou je také velké SOS tlačítko pro případné zavolání pomoci s GPS lokací.

Displej telefonu je k dispozici dobře čitelný s velkými čislicemi a písmeny, jinak jednoduchý barevný o rozlišení 320 x 240 px.

Pro SIM karty jsou připraveny nadstandartně dva sloty, je tedy možné využívat dvě SIM karty.

Aligator A880 červená varianta

Aligator A880 červená varianta

Baterie telefonu vydrží při dlouhém hovoru dle výrobce až  420 minut, při pouhém zapnutém režimu se aktivní doba nabitého telefonu dostane až na cca týden. 

Klávesnice telefonu je podsvícená, což pomůže při horších světelných podmínkách ke správnému rozeznání tlačítek. Tlačítka jsou celkem veliká a dobře čitelná, mačkají se výborně a mají příjemnou odezvu.

Ovládání telefonu je celkově příjemně jednoduché a senioři by s tím neměli mít problémy, hodnoty na displeji jsou dobře čitelné. Telefon dobře zapadne do dlaně a dobře se drží.

Hlasitost telefonu je v celku dobrá a i osoby, které hůř slyší by neměli mít problém slyšet vyzvánění či hlas v telefonu.

Doplňkovými funkcemi pro starší uživatele bude využití FM rádia, telefon disponuje také jack konektorem pro připojení sluchátek, které využívá jako anténu pro příjem FM rádia. Další praktickou funkcí může být např. kalkulačka.

Výhodou tohoto telefonu bude určitě praktické lokalizační SOS tlačítko, díky GPS nabíjecí stojánek, který telefon poměrně rychle nabijí. Není tedy nutné telefon zapojovat přes nabíjecí šňůru a jen ho jednoduše přes dva kontakty posadíte do nabíjecího stojánku. To samozřejmě ocení starší a technicky méně zdatní uživatelé.

Telefon se objevuje na trhu ve více barevných variantách s různou dostupností.


Parametry telefonu Aligator A880 Senior

Displej a paměť
- 2,3" TFT displej
- rozlišení 320×240 px
- paměť na 500 kontaktů a 300 SMS
- podpora microSD až do 32 GB

SOS
- SOS tlačítko s funkcí SOS Locator

 Výbava
- 2Mpx zadní fotoaparát
- Dual SIM
- Bluetooth
- FM rádio
- přehrávač hudby a videa
- svítilna
-  budík
- kalkulačka
- záznamník
- 1000mAh baterie

Připojení
- konektor pro připojení sluchátek/handsfree
- 3,5mm audio
-  microUSB

Příslušenství
- nabíjecí stojánek (nabíječka)
- manuál


Nevýhody telefonu

Trochu složitější může být zamykání a odemykání přístroje, zvláště pro starší, méně šikovné uživatele. Pokud budete mít na telefonu zmeškané volání nebo oznámení o přijaté sms, tak se tato notifikace zobrazí jako celkem malá ikonka na displeji. Někteří hůře vidící uživatelé by mohli mít problém tuto skutečnost zaregistrovat.

Hodnocení telefonu od internetových uživatelů

Telefon Aligator A880 Senior má na internetových diskuzích  a hodnoceních výrobků celkem dobré ohlasy od uživatelů, kteří ho používají a také od kupujících, kteří ho koupili např. svým prarodičům. Co uživatelé telefonu vyzdvihují je SOS tlačítko a skvělá lokalizace telefonu pomocí GPS, které je celkem přesné. Uživatelům se nelíbí například složité zasouvání SIM karty do telefonu, což bychom ale hodnotili jako minoritní problém, protože ve většině případů SIM karty často měnit nebudeme. Někteří uživatelé negativně ohodnotili také psaní SMS zpráv pro svojí složitost.

Telefon Aligator A880 Senior v obchodech

Koupíte na Alza
Prodejce - KASA.cz
Koupíte na EURONICS
Koupíte na MALL.cz

od 1489,- Kč

od 1347,- Kč

od 1347,- Kč

od 1430,- Kč

Jako alternativu při svých nákupech můžete využít internetového obchodu Rozbaleno.cz, kde naleznete rozbalené zboží z internetových obchodů, výstav apod, kde zboží zakoupíte ještě za nižší cenu. Nebo můžete využít vyhledávače cen z internetových obchodů Heureka.cz, kde si snadno naleznete nejnižší cenu tohoto produktu z velkého množství obchodů.

Hledat najlevnější na Heureka.cz

Zkusit najít levnější 

Najděte levnější na Rozbaleno.cz

Zkusit najít rozbalený 

Konečný verdikt k telefonu Aligator A880 Senior

Mobilní telefon nabízí pro starší uživatele jednoduchou obsluhu, slušnou výdrž a hlavně praktické SOS tlačítko, které dokáže telefon slušně lokalizovat. Cena telefonu se pohybuje lehce nad hranicí 1000 Kč a je odpovídající funkcím a výbavě telefonu. Pokud nechcete telefon s operačním systémem, dotykovým ovládáním a spoustou funkcí, které nevyužijete pak je dobrou volbou i pro běžného uživatele.

Recenze mobilního telefonu Aligator A880

Mobilní telefon pro seniory

Hodnocení 

Velmi dobrý

Orientační cena od 1 400 Kč

Výhody

 • Skvělé SOS tlačítko, velká tlačítka a písmena, dual SIM
 • Nabíjecí stojánek, slušná výdrž

Nevýhody

 • Horší odemykání a zamykání
 • Obtížnější instalace SIM karty do telefonu
 • minus
  Chybí viditelnější upozornění na příchozí SMS či zmeškaný hovor

Pomohla vám recenze? 
Budeme rádi za vaše pozitivní hodnocení 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 4]

Sdílejte s ostatními 
Pomožte dalším uživatelům nalézt tuto recenzi