AEG ProSteam L7FBE68SC

Recenze a test  pračky AEG ProSteam L7FBE68SC

Recenze pračky AEG ProSteam L7FBE68SC

Automatická pračka

Hodnocení 

SKVĚLÁ PRAČKA

Orientační cena od 15 500 Kč

Výhody

  • Bohaté funkce, nízká spotřeba
  • Kvalitní motor, vysoké otáčky, slušná výdrž, nízký hluk

Nevýhody

  • Žádné známé

Skvělá automatická pračka do vaší domácnosti

Automatická pračka s předním plněním od výrobce AEG se umístila v našem žebříčku v čele. Tato pračka energeticky nenáročná a disponuje inteligentními programy. Disponuje parním programem, který pomůže vašemu prádlu proti mačkání a antialergením programem pro likvidaci alergenů.

Zajímavé jsou také funkce pro úsporu času - pračka si sama dokáže zvážit vložené prádlo a dle hmotnosti spočítá potřebný čas pro praní. Nestane se tedy, že při menší hmotnosti prádla zvolíte zbytečně dlouhý program, který nebude co do spotřeby vody a energie výhodný. Další programy, které pračka nabízí je speciální program pro praní sportovního oblečení a program pro praní peřin. K dispozici je také ultrakrátký program (20 minut) pro praní malého množství prádla do 3kg a bezvadná funkce pro odložený start, kdy se prádlo začne prát přesně dle vámi určeného času. Jako užitečné hodnotíme také programy "Předpírka" a "Prádlo se skvrnami", které jak již název napovídá pomůže se silněji znečistěným prádlem. Pokud máte doma malé děti, pak je tu funkce dětské pojistky proti pomačkání funkčních tlačítek.

Samozřejmostí je volba otáček a teplot pro praní a ždímání. Pračka dokáže ždímat na 1600 ot./minutu, díky tomu je prádlo zbavené veškeré vody, což pokud používáte následně sušičku určitě oceníte. Kapacita bubnu je na 8 kg prádla což bohatě postačuje středně velké rodině. Hlučnost praní je 51 dB a při odstřeďování 71 dB což jsou velmi slušné hodnoty a pračka tak můžeme hodnotit jako nadprůměrně tichou při praní i ždímání.

Dávkovač pračky

Dávkovač pračky 

Pračka má nejlepší energetické hodnocení A+++, na jeden cyklus praní potřebuje celkem 54 litrů vody, což je sice spíše nadprůměrná hodnota, ale spotřeba elektrické energie je na jedno praní jen 0.68 kWh což odpovídá nákladům zhruba 600 Kč za rok (pokud počítáme standartní počet 220 cyklů praní za rok).  

Rozměry pračky jsou šířka 60 cm, hloubka 60 cm, výška 85 cm. Hmotnost je vyšších 72 kg hlavně díky speciálně upravenému motoru, který je upraven magnety, aby nedocházelo k tření a tím k vyššímu opotřebení motoru. Na motor výrobce nabízí atraktivní doživotní záruku, na celý spotřebič záruku 5let.

Ovládání pračky je přehledné a je kompletně v českém jazyce. Displej je podsvětlený LCD.

Parametry pračky AEG ProSteam L7FBE68SC

Rozměry pračky:
šířka: 60 cm
hloubka: 60 cm
výška: 85 cm
hmotnost: 72 kg

Parametry:
Otáčky ždímání: 1600 ot/min
Hlučnost praní: 51 dB
Hlučnost odstřeďování: 71dB
Spotřeba vody na cyklus: 54l
Spotřeba energie na cyklus: 0.68 kWh
Energetický štítek: A+++

Délka kabelu (m) : 1.5
Délka napouštěcí hadice (cm) : 150
Délka vypouštěcí hadice (cm) : 145

Funkce a programy:
Bavlna
Syntetika
Jemné prádlo
Vlna / Hedvábí
Pára
Antialergický
20 minut
Outdoor
Lůžkoviny
Džíny

Přídavné funkce
Teplota, Odstředění
Skvrny / předpírka
Pára plus, Odložený start
Outdoor, Máchání, Úspora času
Eco, Zvuková signalizace
Dětská pojistka, Start/pauza

Technologie:
 ProSteam® umožňuje zakončit prací cyklus párou, která omezí zmačkání, nebo použít samostatný parní program pro osvěžení prádla a odstranění nepříjemných pachů.

PROSENSE™
Automaticky pro každou várku prádla upraví čas, spotřebu vody a elektrické energie. Zaručí nejlepší ošetření každého kusu oblečení a výrazně snižuje opotřebování vlivem nadměrného praní.

Hodnocení pračky od internetových uživatelů

Tato pračka výrobce AEG má na internetových diskuzích a hodnoceních výrobků skvělé ohlasy od uživatelů, kteří ji používají. V porovnání s ostatními automatickými pračkami si uživatelé pochvalují ideální parametry - objem pračky pro rodinu, vysoké otáčky a tím skvěle vyždímané prádlo a parní program, který je skvělý pro ložní prádlo, ručníky - prostě pro to co chcete mít nadýchané. Ovládání je příjemně jednoduché a uživatelé oceňují také ekonomické programy pro šetření spotřeby spolu s tichým chodem.

Pračka AEG ProSteam L7FBE68SC v obchodech

Koupíte na Alza
Prodejce - KASA.cz
Koupíte na  EURONICS
Koupíte na MALL.cz

od 15 490,- Kč

od 15 490,- Kč

od 15 490,- Kč

od 15 490,- Kč

Jako alternativu při svých nákupech můžete využít internetového obchodu Rozbaleno.cz, kde naleznete rozbalené zboží z internetových obchodů, výstav apod, kde zboží zakoupíte ještě za nižší cenu. Nebo můžete využít vyhledávače cen z internetových obchodů Heureka.cz, kde si snadno naleznete nejnižší cenu této pračky z velkého množství obchodů.

Hledat najlevnější na Heureka.cz

Zkusit najít levnější 

Najděte levnější na Rozbaleno.cz

Zkusit najít rozbalený 

Konečné hodnocení pračky AEG ProSteam L7FBE68SC

Tato automatická pračka AEG má vše co od pračky pro rodinné praní můžete očekávat. Skvělé programy, dostatečný objem pracího bubnu i dostatečné otáčky pro dokonalé ždímání. Ručně si můžete nastavit teploty praní, otáčky a využít různé praktické programy pro různé druhy prádla. Spolu s kombinací praní v páře se vám následně prádlo bude jednodušeji žehlit. Pračka je tichá, spolehlivá a díky rozšířeným zárukám máte jistotu, že vám také dlouho vydrží. Tuto pračku vám můžeme bez problémů doporučit k nákupu do vaší domácnosti, nebudete litovat.

Recenze pračky AEG ProSteam L7FBE68SC

Automatická pračka

Hodnocení 

SKVĚLÁ PRAČKA

Orientační cena od 15 500 Kč

Výhody

  • Bohaté funkce, nízká spotřeba
  • Kvalitní motor, vysoké otáčky, slušná výdrž, nízký hluk

Nevýhody

  • Žádné známé

Přejít na celý srovnávací test  - Nejlepší pračky

Pomohla vám recenze? 
Budeme rádi za vaše pozitivní hodnocení 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Sdílejte s ostatními 
Pomožte dalším uživatelům nalézt tuto recenzi

Kompletní nabídka praček

Poradíme vám, kde se pračky prodávají v dostatečně široké nabídce, která zahrnuje také vítězné přístroje a výrobce z našeho žebříčku. Uvedení prodejci jsou ověřené eshopy, které denně expedují stovky produktů a kde vám nákup můžeme bez problémů doporučit. Nákup automatické pračky v těchto obchodech považujeme za zcela bezpečný.

Prodejce EURONICS

150+ druhů praček
ceny již 
od 5000 Kč

EURONICS je  prodejce elektroniky s řadou kamenných poboček a nabízí ve svém sortimentu celou řadu kvalitních automatických praček od prověřených výrobců.


Prodejce - KASA.cz

200+  ​druhů praček
ceny již 
od 4500 Kč

KASA.cz je  prodejce nejen bílé elektroniky, ale i výrobků z dalších odvětví a nabízí ve svém sortimentu celou řadu automatických praček, ze které si určitě vyberete. 


Koupíte na MALL.cz

250+  druhů praček
ceny již 
od 5000 Kč

MALL.cz je  jeden z největších českých online eshopů. V nabídce nabízí velké množství velké bílé techniky za rozumné ceny s možností dodávky již další den a dopravou zdarma při zasílání větších spotřebičů.